Tasarımın Her Aşamasında Yaratıcı Çözümler Üretiyoruz

Kavramsal fikirlerin tasarım alternatiflerine dönüşmesine ve bu alternatiflerin değerlendirilerek yaratıcı, özgün  tasarım çözümleri olarak prototiplenmesine kadar tüm Endüstriyel Tasarım Sürecini 15 yılı aşan tecrübemizle yürütüyoruz.  Ürün ve Hizmetin kullanıcıları, montaj personelinin ihtiyaçları, bakım kolaylığı gibi bir çok konu endüstriyel tasarım hizmetlerimizde dikkate alınmakta ve tüm paydaşlar için iyi tasarım çözümleri üretilmektedir.

Etrafınızda gördüğünüz her şey tasarlanmıştır ancak çok azı iyi tasarlanmıştır. İyi tasarım pahalı olabilir ancak kötü tasarımın maliyeti her zaman kat be kat fazladır.

Daha Fazla Bilgi
teklif Alın

Yazılım ve elektronik devrelerle donanmış akıllı ürünler günlük hayatımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Bunlara ek olarak bilgisayarlarda kullandığımız yazılım paketleri, tabletler ve akıllı telefonlarda kullandığımız uygulamaların sayıları her geçen gün artmaktadır. Bu yazılım ürünlerinin arayüz tasarımı da endüstriyel tasarım yöntemlerinden beslenmektedir. Proda Tasarım ekibi 2001 yılından itibaren kullanıcı arayüz tasarımı ve geliştirilmesi alanında edindiği deneyimlerle işverenlerine hizmet sunmaktadır.

Kullanıcı ihtiyaçlarını düşünmeden, kullanıcı beklentilerini göz ardı ederek tasarlanan arayüzler, kullanıcı tarafından göz arrdı edilir.

Daha Fazla Bilgi
Teklif Alın

Dar anlamıyla Ergonomi geniş anlamıyla İnsan Mühendisliği insan fiziksel ölçüleri, hareket alanı ve bilişsel kabiliyetlerini inceleyen bilim dalıdır.  İkinci Dünya Savaşı sırasında performans kaygısı ile insan faktörü dikkate alınmadan tasarlanan araçların kullanım sırasında sorun çıkarması daha da önemlisi kullanılamaması ve kullanım kazalarına sebep olması sonucu Ergonomi bilimi hızla ilerlemiştir.  Sırasıyla Antropometrik ölçümler, Ergonomi Analizleri, İnsan Mühendisliği, Kullanılabilirlik ve günümüzde de Kullanıcı Deneyimi kavramları tasarımların kullanıcı ile ilişkilerini belli ölçülerde değerlendirmektedir.

Kullanıcıya değer vermeden, kullanıcıyı öne çıkarmadan, kullanıcı ihtiyaç ve beklentilerini anlamadan yapılan her tasarım başarısız olmaya mahkumdur.

Daha Fazla Bilgi
Teklif Alın

Endüstriyel Tasarım ve Mekanik Tasarım ürün geliştirme süreçlerinin birbirini tamamlayan ve büyük oranda da etkileyen iki önemli aşamasıdır. Endüstriyel tasarımı şekillenen ürünlerin prototip veya seri üretim için katı CAD modellerinin oluşturulması, üretim yöntemine göre toleranslarının belirlenmesi gereklidir. 18 yılı aşan endüstriyel tasarım ve mekanik tasarım tecrübemizle, talaşlı imalat, plastik enjeksiyon, sac metal işleme gibi geleneksel üretim yöntemlerinin yanında katmanlı üretim olarak adlandırılan  3 boyutlu yazıcı teknolojilerini de sıklıkla tasarımlarımızda kullanmaktayız.  İşverenlerimizin ürün geliştirme süreçlerine de hazırladığımız dokümantasyon ile katkıda bulunmatayız. Özellikle kurumsal işverenlerimizin ürün ömür döngüsü yönetimi (product lifecycle management) süreçlerine doğrudan katkı sağlayarak iş akışlarını hızlandırıyoruz.

Tasarımda mükemmeliyete ekleyecek birşey kalmadığında değil, eksiltecek birşey kalmadığında erişilir.

Daha Fazla Bilgi
Teklif Alın

İyi Tasarım, Pazara Hızlı Sunum, Mutlu İşveren

Bilgi Verelim

İyi Tasarım

Tasarladığımız her ürün için derinlemesine araştırmalar yaparak bilgiyi yaratıcılıkla harmanlıyor ve inovatif ürünler tasarlıyoruz. İyi tasarıma ulaşmak için birçok alternatif deniyor, optimum çözümü hedefliyoruz.

Pazara Hızlı Sunum

Tasarım ve üretim tecrübemizle tasarım fikirlerinizi en kısa zamanda ürünleştirerek ticarileştirmeniz için size fırsat sunuyoruz. Kullandığımız gelişmiş CAD yazılımları ile mümkün olan en az revizyon ile seri üretime geçmenizi hedefliyoruz.

Mutlu İşveren

Yüksek kaliteli tasarım çözümlerini zamanında sunarak işverenlerimizin beklentilerine cevap veriyoruz. Tecrübemiz ve her geçen gün daha da pekiştirdiğimiz becerilerimiz ile işverenlerimizin çözüm ortağıyız.

İşinizi Geleceğe Taşımak İçin Önerilerimiz

Kullanıcılarınızı Tanıyın!

Birçok firma ürünlerinin kullanıcısı ile müşterisini ayırmakta ve ihtiyaçlarını anlamakta sorun yaşamaktadır. Kullanıcısını sadece pazarlama faaliyetleri üzerinden takip eden firmalar müşterisini tanır ancak çoğu zaman kullanıcısına ulaşamaz.

Geleceği Takip Edin!

Fuarlar sektörünüzün durumu hakkında bilgi verse de ortalama 2-3 yıl önce geliştirilmeye başlanan ürenlerin lansmanı yapılır. Bir ürünü fuarda ilk defa gördüğünüzde bile rakibinizden en az 2 yıl geridesiniz demektir. Trend analizleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek geleceği yakalamak mümkündür.

Tasarım Odaklı Düşünün!

Tasarım odaklı düşünme biçimi sadece ürünleri değil sunduğunuz diğer hizmetleri de iyileştirmenizi sağlar. İşletmenizde ortaya çıkan her türlü sorun tasarım odaklı düşünme sistematiği ile iyileştirilebilir. Bir çok başarılı çok uluslu kurum tasarım odaklı düşünme sistematiğini şirket kültürü haline getirmeye çalışmaktadır.

Tüm Çalışmalarınızı Belgeleyin!

Çalışmaların belgelenerek kayıt altına alınması karmaşık ürün geliştirme işlerinin kişilerden bağımsız olarak kurumsal düzeyde yürütülmesini sağlar. Özellikle endüstriyel tasarım faaliyetlerinin belgelenerek kayıt altına alınması gelecekte doğabilecek yasal zorlukların ve tekrar geliştirme maliyetlerinin önüne geçer.

Ürünlerinizi iyileştirmek için buradayız!

İhtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi belirtin işinizi geliştirmenize yardımcı olalım

Buyrun Başlayalım!