Proje Tanımı

Türk Silahlı Kuvvetleri ihtiyaçları ve değişen muharebe teknolojileri ışığında geleceğin askeri teknolojilerinin kullanılacağı, sahadaki askeri personelin çevresel farkındalığını ve iletişimini artıran destek sistemlerinin endüstriyel tasarımlarının yapılması.

Endüstriyel tasarım sürecinde çok farklı senaryolara uyumlu, çevrsel şartlara dayanıklı tasarım alternaetiflerinin geliştirilmesi ve geleceğe uyumlu ürünler geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Zorluklar

Sahada görev yapan personelin kullanımı için tasarım yapıldığında, personelin güvenliği, kolay kullanım, hızlı erişim, hatasız kullanım gibi kriterler tasarımcılarımız için aşılması zor olduğu kadar mesleki açıdan da tatmin edici tasarım problemleri ortaya koymuştur. Hayati önem sahip sistemlerin tasarımı sürecinde çok sayıda alternatif geliştirilerek, sayısal ve fizikzel prototipler ile denenmiştir.

Çözüm

CENKER projesinde insan mühendisliği, ergonomi, malzeme, talaşlı imalat gibi bir çok uzmanlık alanı, görsel kalitesi yüksek bir tasarım ile birleştirilmiş ve işverenimiz ASELSAN’a sunulmuştur. Uygun görülen tasarımlarımız üretilerek 2017 IDEF fuarında sergilenmiştir.

Kamuoyunda büyük beğeni toplayan ve ilk defa IDEF 2017 Savunma Sanayi Fuarında sergilenen  CENKER 2.0 projesinin Endüstriyel Tasarım alt yüklenicisi olmak bizim için ayrı bir gurur kaynağıdır.

Konsept Tasarım Aşamaları

Projede Kullandığımız Uzmanlık Alanları

İnsan Mühendisliği

İnsan bedenine uygun, zor şartlarda rahat kullanım sağlayacak sistem tasarladık

Yaratıcı Problem Çözme

Farklı senaryolar için çok sayıda yaratıcı çözüm önerisi geliştirdik

Bilgisayar Destekli Tasarım

Birçok zorluğu içinde barındıran projede gelişmiş yazılım ve donanım altyapımızı sınırlarına kadar kullandık

Prototipleme

Proje süresince yarattığımız birçok tasarım alternatifini ve final ürününü prototipleyerek işverenimizin onayına sunduk

Yaratıcı Fikirlerimiz ve Özenli Çalışmamız ile

Ürünlerinize Değer Katıyoruz