El Terapisinde Yenilikçi Çözümler

TÜBİTAK 1709 programı ve AB Eurostars programı destekli projemizin amacı insan vücudunun üst ekstremitesindeki dokunma hassasiyeti kaybının tedavisini iyileştiren özel bir eldivenin tasarlanıp, klinik ortamda test edilmesi ve uluslararası pazarda ticarileştirilebilmesi için belgelendirme çalışmalarının tamamlanmasıdır.

AB EUROKA EUROSTARS
Programı ile Desteklenmektedir

Proje Süresi
36 Ay
Proje Başlangıcı
Mayıs 2023
Proje Bütçesi
1.2M €

proda@prodatasarim.com

PROJE EKİBİMİZLE TANIŞIN

Ürünün uluslar arası pazarda ticarileşmesine kadar tüm aşamalarını kapsayan projemiz Proda Endüstriyel Tasarım, Hacettepe Üniversitesi Ergoterapi Bölümü ve Vera Global tarafından yürütülmektedir.

Proda Endüstriyel Tasarım proje yürütücüsü olarak ürün geliştirme süreçlerini; Hacettepe Üniversitesi doğrulama, araştırma ve klinik denemelerini, Vera Global ise sertifikasyon, ruhsatlandırma ve pazara hazırlık süreçlerini yürütmektedir.

ARZU BALKAŞ
ARZU BALKAŞVera Global
Arzu Balkaş, Tıbbi cihaz geliştirme ve validasyon süreçlerinde 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Uzmanlığını Vera Global ile İngiltere’ye taşıyarak şirketlerin Brexit ile ilgili zorlukların üstesinden gelmesine yardımcı olmaktadır. Arzu Balkaş ve ekibi Vera Global tarafında proje faaliyetlerini yönetecektir.
DR. AYDIN ÖZTOPRAK
DR. AYDIN ÖZTOPRAKYürütücü
Dr. Aydın Öztoprak, TOBB ETÜ Endüstriyel Tasarım Bölüm Başkanlığını, ETMK Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Proda Endüstriyel Tasarım Ltd. Şti. yöneticiliğini yürütmektedir.
Dr. Aydın Öztoprak 23 yıllık proje yönetimi ve ürün geliştirme tecrübesi ile proje yürütücüsü olarak konsorsiyum liderliği yapmaktadır.
PROF. DR. ÇİĞDEM ÖKSÜZ
PROF. DR. ÇİĞDEM ÖKSÜZHacettepe Ünv.
Prof. Dr. Çiğdem Öksüz 2011 yılından beri H.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Ergoterapi Bölümü’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda H.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü İş ve Uğraşı Tedavisi (Ergoterapi) Ünitesinde klinik çalışmalarına devam etmektedir. Proje sonucunun Proda tarafında doğrulanmasından sorumlu olacaktır.

VITGLOVES İLE TANIŞIN

Proje çıktısı eldiven, fizyoterapi sonuçlarını iyileştirecek ve hastaların iyileşme sürecini kısaltacak, giyilebilir ve programlanabilir bir terapi cihazıdır

EL Terapisinde İnOvasyon

Evinizin Rahatlığında Terapinize Devam Edin

VITGLOVES ile doktorunuzun önerdiği el terapisini evinizde rahatlıkla yapabilecek, ilerlemenizi kayıt altına alarak doktorunuzla paylaşabileceksiniz.

UNSDG – HEDEF 3 -SAĞLIK VE KALİTELİ YAŞAM

Proje, felçli ve üst ekstremite travmalı hastaların dokunma hassasiyetinin yeniden kazandırılmasına yardımcı olacak bir terapi cihazı geliştirmeyi amaçlamaktadır. Projenin çıktısı, ekonomik açıdan dezavantajlı topluluklar için uygun maliyetli ve erişilebilir bir terapi cihazıdır.
Dolayısıyla proje, BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar’ından “HEDEF 3: SAĞLIK VE KALİTELİ YAŞAM” hedefini desteklemektedir.

İNOVATİF

Vitgloves el terapisine yenilik getiren inovatif bir üründür.

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

Vitgloves ile evinizin konforunda fizyoterapiye devam etmek mümkündür.

VERİ TEMELLİ YAKLAŞIM

Terapi sürecinde toplanan veri kümeleri daha etkili terapi yöntemleri geliştirmek için kullanılacaktır.

VIBROTACTILE GLOVES

Bu proje TÜBİTAK TEKNOLOJİ VE YENİLİK DESTEK PROGRAMLARI BAŞKANLIĞI (TEYDEB)

1709-EUREKA-EUROSTARS programı
kapsamında desteklenmektedir.