Proje Tanımı

Bu projede Kemoterapi ilaçlarını hassas ve güvenli bir biçimde hazırlamak için tam otomatik bir cihaz tasarlanması ve bu cihazın hem hastalar hem de sağlık personeli için en üst seviyede güvenilir olması gerekmektedir.

Zorluklar

Kemoterapi ilaçları son derece zehirlidir ve havaya karıştığında dahi insanlara zarar verebilmektedir. Bu sebeple biyogüvenlik kabini içinde el değmeden hazırlanmalıdır. İlaçların hassas bir biçimde, hastaya özel ve istenilen miktarda karıştırılması gerekmektedir.

Ayrıca bu toksik ortamda kolay temizlenebilen ve kimyasal ajanlara dayanıklı malzemeler ve komponentler ile çalışılması gerekmektedir.

Çözüm

Ürün geliştirme sürecinde yer aldığımız ve endüstriyel tasarımını yaptığımız cihaz, modüler yapısı, çalışma şartlarına tam uyumu ve kemoterapi ilacı kullanım ve saklama koşullarına uygunluğu ile sektörde büyük beğeni ile karşılanmış, SGK için ilaç maliyetlerini düşürmüş ve ilaç israfını büyük oranda engellemiştir.

Kavramsal Tasarım Aşamaları

Yeteneklerimiz

Proje kapsamında iş analizi, medikal standartlar, biyogüvenlik kabinleri gereksinimleri, endüstriyel tasarım, 3 boyutlu bilgisayar destekli tasarım, sac metal büküm kaynak, plastik enjeksiyon ve malzeme teknolojileri gibi birçok alandaki yeteneklerimizi kullandık.

Medikal Standartlar 98%
İş analizi 92%
Bilgisayar Destekli Tasarım 96%
Malzeme 98%

Yaratıcı Fikirlerimiz ve Özenli Çalışmamız ile

Ürünlerinize Değer Katıyoruz