Proje Tanımı

Bu projede, yüzer platformlarda kullanılmak üzere geliştirilecek konsolun aşırı stres yükü altındaki personelin hatasız kullanımını sağlayacak şekilde ergonomik ve işverenimizin bundan sonraki ürünlerine ilham verecek şekilde görsel kalitesi yüksek bir ürün olması temel amacımızdı.

Zorluklar

Konsolda kullanılan çeşitli buton, kontrol ve göstergelerin sayısı fiziki yerleşimi zorlayacak kadar çok ve kullanım şartlarından gelen isterler genel formun milimetre derecesinde hassas olmasını gerektirmekteydi. Projenin zaman kısıtı ve bu kısır içinde gerçek ölçülerinde ve yüzey kalitesinde prototip üretimi aşmaktan mutlu olduğumuz zorluklardandı.

Çözüm

IDEF 2017 fuarında sergilenen ürünümüz işverenimizin diğer projelerine ilham verecek ve gelecek yıllarda marka kimliği oluşturarak katma değer yaratacak bir çözüm oldu. Sanal gerçeklik desteği ile gerçek ortamında kullanım deneyimi sunan ürünümüz fuarda büyük beğeni topladı.

Kavramsal Tasarım Aşamaları

Yeteneklerimiz

Projede yoğun olarak ergonomik analizler ve kontrol göstergelerin yerleşimlerini çalıştık ve çok sayıda denemeler yaptık. Denemelerimiz bilgisayar ortamında sayısal araçlarla gerçekleştiği gibi gerçek ölçüde prototip ve sanal gerçeklik araçları ile de analizler yapıldı. Bilgisayar destekli tasarım, fotogerçekçi görüntüler ve sac metal büküm kaynak araçları ile hızlı prototipleme araçları projede yoğun biçimde kullanıldı.

Ergonomi Analizi 98%
Bilgisayar Destekli Tasarım 92%
Sayısal Analiz 96%
Prototipleme 98%

Yaratıcı Fikirlerimiz ve Özenli Çalışmamız ile

Ürünlerinize Değer Katıyoruz